Vintažas – tarp 2025 metų ryškiausių interjero tendencijų
Metų pradžioje skrisdama į Italiją ieškoti vintažo, skaičiau Structum žurnalo straipsnį apie ryškiausias interjero tendencijas 2025 metams, kuriose vyraus tylioji prabanga, Art Deco bei Japandi stiliai ir, žinoma, vintažas. Ypač taikli ši citata: “Beje, apie kainas. Vintažiniai interjerai nėra jau tokie pigūs: reti vintažiniai objektai dažnai yra rimtos investicijos, jau nekalbant apie jų istoriją.”
Augantis tvarumo poreikis ir aplinkosaugos sąmoningumas
Remiantis statistiniais duomenimis, naudotų daiktų rinka iki 2030 m. Europoje turėtų padidėti 6,12%. Šio augimo pagrindiniai veiksniai yra didėjantis tvarumo poreikis ir aplinkosaugos sąmoningumas, augantis vartotojų susidomėjimas žiedine ekonomika bei noras kurti unikalius namų interjerus.
Įdomu tai, jog praėjusiais metais kalėdinių dovanų įnirtingai buvo ieškoma sendaikčių ir vintažo parduotuvėse. Vinted parengtoje ataskaitoje teigiama, jog 2024 m. Jungtinės Karalystės pirkėjai išleido 2,5 mlrd. eurų naudotoms kalėdinėms dovanoms. Ši tendencija itin džiugina, nes kuo toliau, tuo dažniau pasirenkama tvari dovanų alternatyva.
Didėjančios vintažo kainos
Didėjantis susidomėjimas vintažu lemia naudotų daiktų kainų pakilimą. Kiekvieną kartą nuvykus į Italiją ieškoti vintažo, dažnai pasijaučiu lyg vartyčiau dizaino istorijos puslapius. Pamatyti ir paliesti originalius, aukščiausios kokybės ir išskirtinio dizaino baldus bei interjero aksesuarus visuomet labai malonu akiai ir širdžiai. Tačiau dėl pakilusių kainų ne visada pavyksta parvežti visus norimus daiktus.
Apibendrinant vintažo pasaulio apžvalgą, galiu drąsiai teigti, jog susidomėjimas vintažu ir toliau didės. Vintažas ir naudoti daiktai vyraus ne tik mūsų namuose, darbo erdvėse, aprangos stiliuje, bet ir taps tvaria dovanų alternatyva. Galiausiai, dėl didėjančios vintažinių daiktų paklausos ir mažėjančios pasiūlos, kuo toliau, tuo labiau kils kainos.