Blusų turgų istorija

Golden flea, sendaikciai, vintazas, sendaikciu turgus, vintazo paieskos

Iš kur kilo pavadinimas Blusų turgus?

Tai yra paslaptis, kuri iki šiol nebuvo iki galo įminta, nes niekada nebuvo atliktas nuoseklus pavadinimo kilmės tyrimas. Kita priežastis, kodėl tikslią pavadinimo kilmę atsekti praktiškai neįmanoma, yra tai, jog oficialių įrašų ar dokumentų apie blusų turgaus reiškinį yra mažai arba visai nėra.

Tačiau įvairiuose šaltiniuose galima rasti ne vieną pavadinimo atsiradimo istoriją, taigi, pateikiame populiariausias teorijas apie jo kilmę.

Prancūziškas blusų turgaus pavadinimas

Plačiausiai priimta nuomonė yra, jog terminas Blusų turgus kilo iš lauko turgaus Paryžiuje, apie 1880-uosius.

Prancūziškas pavadinimas Le Marché aux Puces, kuris pažodžiui verčiamas kaip Blusų turgus, galėjo atsirasti dėl to, kad blusos buvo apsigyvenusios senuose balduose ir tekstilės gaminiuose, kurie buvo atvežami parduoti.

Šis faktas ilgainiui ir nulėmė turgaus pavadinimo atsiradimą.

Olandiškas blusų turgaus pavadinimas

Yra dar viena galima pavadinimo kilmės versija, kuri siejama su Niujorke gyvenusiais olandais.

Olandai iš tikrųjų turgaus vietą vadino Vlie Market, nes žodis Vlie olandiškai reiškia slėnį. Tačiau šis žodis buvo tariamas su f garsu vietoje v, dėl ko jį kai kurie žmonės pradėjo painioti su žodžiu flea (blusa).

Dėl šios fonetinės transformacijos terminas ilgainiui prigijo ir anglakalbėse šalyse.

Angliško termino atsiradimas

Angliškas terminas Flea Market pradėtas vartoti nuo 1922 metų, kai buvo perimtas iš prancūzų ir pritaikytas anglakalbės rinkos poreikiams.

Pirmasis oficialus blusų turgus


Le marché aux puces, Saint-Ouen (Paryžius) 1905m., 
© Archives municipales de Saint-Ouen

1885 metais buvo oficialiai atidarytas Marché aux Puces sendaikčių turgus Paryžiuje (Saint-Ouen rajone). Jo tikslas buvo sureguliuoti nelegalią prekybą ir palaikyti tvarką mieste. Visi prekybininkai, norintys parduoti savo prekes Les Puces (Blusų turguje), turėjo susimokėti prekeivio mokestį.

Ar žinote, kaip gimė Golden Flea pavadinimas?

Kartą vaikštinėjant po sendaikčių turgų, pilną įvairiausių daiktų, ieškojimo azartas ir džiaugsmas priminė man seną posakį – Ir auksas pelenuose žvilga.

Taip gimė idėja sujungti du skirtingus posakius – Flea Market (Blusų turgus) ir Auksas pelenuose žvilga. Nes kiekvienas į Golden Flea kolekcijas surastas daiktas yra lyg aukso gabalėlis, atrastas didelėje pelenų – kitų senų daiktų – krūvoje.

Akimirkos iš Blusų turgų:

Paskelbta