Molto Italiano: šviesos dizainas, vintažas, aperityvas

Molto Italiano vintažas, dizainas, sendaikčiai, dizaino renginys

Kamerinio renginio metu, keliavome per Čiop Čiop renginių studijos erdves ir tyrinėjome tris skirtingus Pirmas planas sukurtus apšvietimo scenarijus: virtuvės, valgomojo ir svetainės.

Kiekvienas apšvietimo scenarijus leido patirti kaip skirtingi šviesos srautai formuoja erdvę, kuria atmosferą ir subtiliai susilieja su interjeru.

Pagrindiniais vakaro herojais tapo Golden Flea atrinkti vintažiniai šviestuvai – nesivaikantys madų ar šiuo metu vyraujančių tendencijų. Šviestuvai, kurie geriausiai atskleidžia skirtingus Italijos dizaino laikotarpius, iliustruoja tuo metu atsiradusias inovacijas ir naujas medžiagas, ir galiausiai – žavi savo autentišku dizainu, kurio vis rečiau sutinkame.

Instaliacijas užpildė nuo 1950 iki 1990 metais sukurti šviestuvai – laikotarpis, kai Italijos dizainas formavo pasaulines estetikos ir technologines kryptis.

Ant valgomojo stalo instaliacijos nugulė Space Age, mid-century ir postmodernistiniai šviestuvai. Skirtingų laikmečių, pasižymintys savita estetika, skirtingomis medžiagomis ir unikaliomis formomis.

Svetainės zoną apšvietė Space Age ir postmodernistiniai – žaismingų, netikėtų ir drąsių formų šviestuvai: Targetti Sankey Elbow, Veneta Lumi Eyeball, Afra ir Tobia Scarpa Jucker 147, Ernesto Gismondi Zen, sukurtas Artemide ir kiti šviestuvai.

Renginyje eksponuotus vintažinius šviestuvus, galime pavadinti artefaktais, kuriuos paskutiniais metais itin medžioja šiuolaikiniai kolekcionieriai. Būtent jie ir praplėtė suvokimą apie tai, kas gali būti kolekcinis meno kūrinys.

Ir taip vintažiniai šviestuvai tapo vienais iš jų.

Renginio metu didelį dėmesį skyrėme tvarumui, dėl to visi Cactus studio dekoravimo sprendimai buvo draugiški gamtai. O sukurtos lempučių ir šviestuvų gaubtų instaliacijos kvietė susipažinti su dizaino istorija.

Už vizualų renginio pasakojimą dėkoju Twosidesphotography ir Aurimas Pališkis Photography

 

Paskelbta