• −25%

SKAIDRAUS STIKLO ROEMER VYNO TAURĖS

40,00 €
30,00 € Sutaupykite 25%
Be mokesčių

Kilmės šalis Vokietija/Švedija
Metai internetiniuose šaltiniuosenurodoma XVII-XVIIIa., šių taurių tikslaus amžiaus nepavyko nustatyti
Dydis ø - 7cm, H - 16cm
Talpa 250ml
Medžiagos stiklas
Spalva skaidri stiklo
Būklė be defektų
Pastaba šiek tiek skiriasi formos ir apdirbimas, nes kiekviena pagaminta rankomis

Kiekis
Paskutinė prekė

Daikto istorija: tai yra pirmasis mūsų radinys - mįslė, kurio amžiaus mums nepavyko tiksliai nustatyti. Internetiniuose šaltiniuose galima rasti panašias taures, kurios buvo gaminamos XVII-XVIIIa., tačiau  tai gali būti ir originalų kopijos, kurios, pasak kitų internetinių šaltinių, buvo gaminamos XXa. pradžioje (1920-1930). Neabejotinai tai yra itin senas ir retas radinys. 

Bet viskas nuo pradžių. Tokios skaidraus stiklo roemer vyno taurės buvo pradėtos gaminti Šiaurės Vokietijoje XVIIa. ir netrukus - Olandijoje.

Roemers (olandų kalba) arba Römer (vokiečių kalba) yra vyno rūšis, kuri išsivystė Reino krašte ir Nyderlanduose nuo XVII a. Roemer taurių pirmtakai buvo pagaminti XV a.. Tai buvo trumpos stiklinės su kūgio formos kojele. Tradiciškai roemer vokiško vyno taurės turėjo žalią, į apačią platėjančią kojelę.

Mūsų rastos roemer taurės yra su skaidria ir lygia kojele. Tai yra labai žavios rankų darbo taurės, kiekviena iš jų yra unikaliai ir skirtingai apdirbta. Jose galima įžvelgti kruopštų ir aukštos meistrystės darbą - smulkius taškelius ant kotelio (vadinamus - raspberry prunts), pynutės dekoras aplink kojelės viršų.

Panašios taurės yra Allaire kolekcijoje, jų pagaminimo data nurodyta 1700-1720m.

Charakteristikos

Medžiaga
Stiklas

Naujos paskyros registravimas

Jau turite susikūrę paskyrą?
Prisijunkite Arba Atkurkite slaptažodį