5 WESTERWALD KERAMIKOS STIKLINAITĖS

18,00 €
Be mokesčių

Gamintojas Westerwald
Kilmės šalis Vokietija
Metai c. 1970
Dydis ø - 8cm (plačiausia vieta), H - 10,5cm
Talpa 250ml
Medžiagos keramika
Spalva pilkšva, žydra, kobalto mėlyna
Būklė be defektų
Pastaba rankų darbo, todėl visos šiek tiek skiriasi (vienos stiklinaitės piešinys skirtingas)
Kiekis 5

 

Kiekis
Paskutinė prekė

Daikto istorija: rankų darbo, druska glazūruotos, Westerwald  keramikos stiklinaitės, pagamintos Vokietijoje.

Westerwald keramikos dirbiniai buvo gaminami Vokietijos miestuose, tokiuose kaip Höhr, Grenzau ir Grenzhausen, vadinamoje Westerwald vietovėje.

Jų gaminiai (ąsočiai, bokalėliai, puodynės ir pan.) buvo pradėti gamintii nuo XV a. ir yra gaminami iki šių dienų. Dažniausiai žymimi štampais, kartais įpjaunami.

Nors kai kurie vėlyvieji Westerwald keramikos dirbiniai yra balti, gaminiuose dažniausiai vyraudavo melsvai pilka spalva, kuri buvo dekoruota kontrastinga juoda, rusvai violetine, bet dažniausiai tamsiai mėlyna spalva.

Stiklinimas druska yra atsakingas ne tik už tekstūrą, bet ir už pilką bei mėlyną Westerwald keramikos spalvas.

Kai kas sako, kad glazūravimą su druska pirmieji atrado olandų keramikai, kurie pastebėjo įdomų efektą, kai krosnyse kūrendavo senas silkių statines – neglazūruoti puodai pasirodė su blizgančia, bet šiek tiek grublėta apdaila.

Druska susijungia su moliu tik esant aukštesnei nei 2200 laipsnių pagal Farenheitą temperatūrai, todėl gali būti naudojamas tik aukštos kokybės molis, galintis atlaikyti tokią temperatūrą. Westerwald apylinkių natūrali molio spalva yra pilka – taigi ir pilkas keramikos fonas. O dirbiniai yra dekoruoti kobalto mėlyna spalva, nes kitų spalvų glazūros negali išsilaikyti iki 2200 laipsnių. Kobalto mėlyna yra viena iš nedaugelio, kuri tiesiog nenudega.

Charakteristikos

Medžiaga
Keramika

Naujos paskyros registravimas

Jau turite susikūrę paskyrą?
Prisijunkite Arba Atkurkite slaptažodį