WESTERWALD ĄSOTĖLIS SU KOBALTO MĖLYNOS SPALVOS JUOSTELE

10,00 €
Be mokesčių

Gamintojas Westerwald
Kilmės šalis Vokietija
Metai c. 1930 - 1940
Dydis ø - 9cm, H - 13,5cm
Talpa 500ml
Medžiagos keramika
Spalva pilkšva, žydra, kobalto mėlyna
Būklė be defektų
Pastaba ąselės apačioje yra papildomas mėlynos spalvos dekoras - inicialai

Kiekis
Paskutinė prekė

Daikto istorija: druska glazūruotas, Westerwald  keramikos ąsotėlis, pagamintos Vokietijoje. 

Westerwald keramikos dirbiniai buvo gaminami Vokietijos miestuose, tokiuose kaip Höhr, Grenzau ir Grenzhausen, vadinamoje Westerwald vietovėje. 

Jų gaminiai (ąsočiai, bokalėliai, puodynės ir pan.) buvo pradėti gamintii nuo XV a. ir yra gaminami iki šių dienų. Dažniausiai žymimi štampais, kartais įpjaunami. 

Nors kai kurie vėlyvieji Westerwald keramikos dirbiniai yra balti, gaminiuose dažniausiai vyraudavo melsvai pilka spalva, kuri buvo dekoruota kontrastinga juoda, rusvai violetine, bet dažniausiai tamsiai mėlyna spalva.

Stiklinimas druska yra atsakingas ne tik už tekstūrą, bet ir už pilką bei mėlyną Westerwald keramikos spalvas. 

Kai kas sako, kad glazūravimą su druska pirmieji atrado olandų keramikai, kurie pastebėjo įdomų efektą, kai krosnyse kūrendavo senas silkių statines – neglazūruoti puodai pasirodė su blizgančia, bet šiek tiek grublėta apdaila.

Druska susijungia su moliu tik esant aukštesnei nei 2200 laipsnių pagal Farenheitą temperatūrai, todėl gali būti naudojamas tik aukštos kokybės molis, galintis atlaikyti tokią temperatūrą. Westerwald apylinkių natūrali molio spalva yra pilka – taigi ir pilkas keramikos fonas. O dirbiniai yra dekoruoti kobalto mėlyna spalva, nes kitų spalvų glazūros negali išsilaikyti iki 2200 laipsnių. Kobalto mėlyna yra viena iš nedaugelio, kuri tiesiog nenudega.

Charakteristikos

Medžiaga
Keramika

Naujos paskyros registravimas

Jau turite susikūrę paskyrą?
Prisijunkite Arba Atkurkite slaptažodį